Продавець Інтернет-магазин "Шелік" розвиває свій бізнес на Prom.ua 16 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
570 відгуків
+380 (67) 547-22-65
+380 (50) 087-84-04
+380 (67) 238-87-70
+380 (66) 273-55-57
вул. Миколи Кібальчича, 2А, Київ, Україна
Інтернет-магазин будматеріалів "Шелік"
Залишити відгук

Особливості проникаючої гідроізоляції

Особливості проникаючої гідроізоляції

Особливості проникаючої гідроізоляції

 

Проникаюча гідроізоляція – це загальноприйняте позначення матеріалів на цементній основі, водні розчини яких проникають у пори та капіляри бетону та утворюють важкорозчинні сполуки за рахунок реакцій активних хімічних компонентів із фазами цементного каменю, внаслідок чого досягається гідроізоляційний ефект.

Принцип дії проникаючої гідроізоляції:

При нанесенні на вологу бетонну поверхню водного розчину матеріалу проникаючої гідроізоляції виникає різниця хімічних потенціалів: високий на поверхні і низький на внутрішній структурі бетону. Різниця хімічних потенціалів на межі розділу призводить до появи осмотичного тиску, завдяки якому активні хімічні компоненти матеріалу проникають суцільним фронтом капілярно-пористу структуру бетону.

Проникнувши вглиб структури бетону, активні хімічні компоненти у водному середовищі вступають у реакцію з іонами кальцію та алюмінію, оксидами та солями металів, що містяться в бетоні. В результаті цих реакцій утворюються важкорозчинні кристалогідрати голчастої та пластинчастої форми, які багаторазово поділяють наявні порожнечі та пори на дрібніші, ущільнюючи структуру бетону та блокуючи проникнення води. При цьому бетонна конструкція залишається паропроникною.

Труднорозчинні кристали перешкоджають фільтрації води навіть за наявності високого гідростатичного тиску.

Швидкість росту кристалів та глибина проникнення активних хімічних компонентів залежить від багатьох факторів, зокрема від щільності та пористості бетону, вологості та температури навколишнього середовища. При зникненні води процес формування кристалів припиняється. Якщо в пори, що утворилися, і тріщини бетону починає просочуватися вода, процес формування кристалів відновлюється.

Властивості проникаючої гідроізоляції:

  • Заповнення капілярів бетонної структури важкорозчинними сполуками, що стають складовою бетонної структури.
  • Підвищення фізико-механічних параметрів бетонної структури: водонепроникність, морозостійкість, міцність.
  • Не схильність до механічного зносу, оскільки гідроізоляційними властивостями має не покриття, а оброблена бетонна структура.
  • Збереження гідроізоляційних якостей при сколі та утворенні дефекту бетонної конструкції, за умови, що глибина сколу не перевищує глибину проникнення гідроізоляційного матеріалу.
  • Застосування проникаючих складів однаково ефективно як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони бетонної конструкції, незалежно від напрямку тиску води, на відміну від складів обмазування.
  • Обмеження у використанні: не застосовується для цегляних та кам'яних конструкцій. Застосування проникаючої гідроізоляції виключно для бетонних (залізобетонних) конструкцій зумовлене складом твердої фази цементного каменю.

Відмінність проникаючої гідроізоляції від обмазувальної

Властивості

Тип гідроізоляції

Обмазувальна гідроізоляція

Проникаюча гідроізоляція

Галузь застосування

Бетонні (залізобетонні), цегляні, кам'яні, пінобетонні та подібні підстави

Винятково бетонні (залізобетонні) основи

Принцип дії

Створення на поверхні конструкції гідроізоляційного шару різної товщини

Гідроізоляційний ефект забезпечується за рахунок проникнення в структуру бетону активних хімічних компонентів та утворення важкорозчинних сполук

Основні фізико-механічні показники 

Гідроізоляційне покриття само володіє різними значеннями міцності, водонепроникності та морозостійкості.

Не має самостійних характеристик. Приводить до збільшення водонепроникності та морозостійкості бетонної структури.

Стійкість до механічних впливів

Не стійко, потрібен захист гідроізоляційного покриття від механічних пошкоджень

Гідроізоляційний ефект бетону, обробленого проникаючою гідроізоляцією, зберігається після механічного пошкодження за умови, що глибина дефекту не перевищує глибину проникнення матеріалу

 До проникаючої гідроізоляції відносяться такі матеріали як AQUAMAT PENETEAT (Греція "Isomat"), VATERBLOCK PENETRAT (Греція "Vimatec"), KRYS PREMIUM (Україна "Krys")

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner