Продавець Інтернет-магазин "Шелік" розвиває свій бізнес на Prom.ua 16 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
572 відгуків
+380 (67) 547-22-65
+380 (50) 087-84-04
+380 (67) 238-87-70
+380 (66) 273-55-57
вул. Миколи Кібальчича, 2А, Київ, Україна
Інтернет-магазин будматеріалів "Шелік"
Залишити відгук

Принцип дії проникаючої гідроізоляції

Принцип дії проникаючої гідроізоляції

Принцип дії проникаючої гідроізоляції

 

Проникаюча гідроізоляція:

Проникаюча гідроізоляція (гідроізоляції проникаючої дії) – матеріали, що складаються з портландцементів, наповнювачів та суміші хімічних сполук (також званих активними хімічними добавками). До добавок зазвичай входять солі лужних і лужноземельних металів, проте можуть також використовуватися полімерні добавки.

Для захисту фундаменту, підземної частини споруд, підлоги, стін та покрівлі зараз існує кілька видів гідроізоляції.

Найбільш часто використовувані в будівництві та ремонті гідроізоляційні матеріали:

  • рулонний руберойд та ізоляційні мати – це обклеювальні гідроізоляційні технології.;
  • обмазувальні суміші та склади забарвлення – цементно-піщана штукатурка з додаванням водовідштовхувальних модифікаторів, бітумна мастика, рідка гума, рідке скло, полімер-бетони, синтетичні смоли, інші види;
  • засипна технологія;
  • лита вологоізоляція – до складу бетону вводяться спеціальні речовини (наприклад, силікатне рідке скло) і він набуває спеціальних властивостей;
  • ін'єкційна гідроізоляція глибокого проникнення або її ще називають просочувальною.

Принцип дії:

Проникаюча гідроізоляція була винайдена майже 70 років тому – у 1952 році данська компанія Vandex почала випускати принципово новий ізоляційні матеріали для бетону на основі дрібнодисперсної цементно-піщаної суміші для змішування з водою. При цьому виходив рідкий склад, який після нанесення на поверхню основи не тільки утворює зовнішнє захисне покриття, як обмазувальна ізоляція, але і проникає всередину бетону або каменю через тріщини, мікропори та структурні капіляри. При цьому суміш перетворює на міцні нерозчинні у воді, що закупорюють усі порожнечі, гідроізоляційні мікрокристали. Таким чином, матеріали основи не лише ставали несприйнятливими до води, а й додатково зміцнювалися, що продовжувало термін їхньої служби.

Дешевші види гідроізоляції - рулонна і обмазувальна, мають такий недолік, що, будучи нанесеними на поверхню з бетону з вологою в порах (а це буває практично завжди), вона утворює щільну плівку, що не дихає, яка перешкоджає видаленню парів. Через це з'являється пліснява на поверхні стін та підлоги. Проникаюча гідроізоляція діє інакше - при попаданні рідкої суміші в пори бетону, її компоненти вступають в реакцію з цементом і кристали, що утворюються, витісняють пари назовні. Як тільки вся волога пов'язана, а зайва видалена, кристали рости перестають, і утворюється поверхнева плівка.

Проникаюча гідроізоляція може заповнити товщу бетону на 30-40 см углиб, причому повністю запечатує тріщини шириною до 4 мм.

Термін експлуатації захисту глибокого проникнення – від 70 до 100 років (залежно від складу суміші). Це практично дорівнює періоду служби бетону!

Переваги проникаючої ізоляції:

Гідроізоляція проникаючої дії має цілу низку переваг, якими не мають інші види.

Слід зазначити такі:

  • ці матеріали можна застосовувати для всіх типів будівель та споруд, підземних та наземних конструкцій;
  • можливість обробки бетонних конструкцій будь-якого віку – як нових, так і старих – під час ремонтних та реставраційних робіт;
  • гідроізоляція глибокого проникнення захищає залізобетонні конструкції від корозії металу, тим самим продовжуючи їх термін експлуатації майже втричі;
  • суміші глибокого проникнення можна наносити на вологі поверхні, тобто немає необхідності в попередньому просушуванні бетону;
  • проникаюча гідроізоляція легко готується і просто наноситься - вручну або способом розпилення;
  • повна екологічна безпека для людей та навколишнього середовища;
  • в результаті обробки фундаменту, стін, підлоги, місць розміщення інженерних мереж, опор та інших бетонних конструкцій утворюється суцільне, без швів, повністю герметичне покриття.;
  • немає необхідності подальшого ґрунтування стін та підлоги для подальшого оздоблення;
  • температури застосування – від – 30 до +75 градусів (деякі суміші можна експлуатувати на гарячих бетонних поверхнях – до 85-105 градусів);
  • захисна плівка стійка до механічних та хімічних впливів, не тріскається, не відшаровується протягом усього періоду експлуатації будівлі або споруди.

Сфера застосування:

Проникаюча гідроізоляція все ширше використовується в будівництві:

  • обробки фундаментів малоповерхових та багатоповерхових будівель;
  • захисту стін та підлоги підвальних та цокольних приміщень від ґрунтових вод;
  • гідроізоляції басейнів, колодязів, резервуарів для води, очисних споруд та інших ємностей для води;
  • обробки стін та підлоги приміщень з підвищеною вологістю – ванних, санвузлів, пралень, саун, погребів тощо.;
  • захисту мереж підземних комунікацій та об'єктів;
  • гідроізоляції об'єктів ГО, шахт, сховищ, метро, тунелів.

Гідроізоляція проникаючої дії не може застосовуватись на такі види будівельних матеріалів.:

  • пінобетон та газобетон;
  • керамзитобетон;
  • піномагнезит та газомагнезит;
  • піно- та газогіпс;
  • шунгізітобетон;
  • сланцезольний бетон;
  • пінополістирольні бетони;
  • азбестоцементні та інші види великопористих матеріалів.

І справа тут не в тому, що проникаюча гідроізоляція неефективна для цих матеріалів, а в тому, що через наявність великої кількості пір, витрата захисної суміші збільшується в десятки разів. Тому таке застосування невиправдано з фінансової точки зору – вигідніше обмазувальна гідроізоляція.

Також не рекомендується цей тип гідрозахисту для бетонних основ, схильних до тріскання та сильних вібрацій (наприклад, для опор мостів).

Одні з найефективніших готових сумішей:

Найчастіше нашій країні застосовують такі види складів:

  1. AQUAMAT-PENETRATE ("Isomat" Греція) - гідроізоляційний обмазувальний розчин на цементній основі. Містить активні хімічні агенти. Після нанесення матеріалу ці активні агенти разом із водою, що у порах бетону, мігрують у його капілярну структуру. Там, з'єднуючись з наявним у бетоні гідроксидом кальцію (вільним вапном), ці агенти утворюють нерозчинні сполуки (кристали), які кольматують (закупорюють) капіляри, пори, а також мікротріщини, які існували до або стали утворюватися після нанесення матеріалу. Тим самим AQUAMAT-PENETRATE забезпечує об'ємну гідроізоляцію бетону.
  2. WATERBLOCK PENETRATE ("Vimatec" Греція) - є сухою гідроізоляційною сумішшю і застосовується як обмазка після замішування її з водою. При нанесенні готового матеріалу на поверхню, WATERBLOCK PENETRATE, що вступив у реакцію з водою, проникає вглиб конструкцій, утворюючи при цьому водонепроникні кристали, герметизуючи пори та волосяні тріщини в бетоні на глибину до 150 мм.
  3. KRYS PREMIUM ("Krys" Україна) - проникаюча полімерна гідроізоляція бетонних конструкцій та цементних стяжок, стійких до деформацій та тріщин

Технологія робіт із проникаючими складами:

Гідроізоляційні матеріали глибокого проникнення нескладні у використанні.

Роботи проводяться у кілька етапів.

  1. Підготовка поверхні стін, підлоги, конструкцій. Сюди входить очищення від бруду, потік, пилу. Полірований бетон треба обробити піскоструминним способом та розчином (1:10) соляної кислоти, що допоможе відкрити пори. За наявності плісняви основу обробити антисептиком.
  2. Для кращої адгезії та проникнення захисної суміші, в основі зробити штроби на місцях стиків та швів, також збільшити тріщини до глибини 2,5 см та ширини 2 см.
  3. Для цегляних стін технологія трохи інша. По всій поверхні кладки треба свердлити шпури під кутом 45 градусів, глибиною близько 2,5-3 см (на 2/3 товщини кладки), з відстанню між ними близько 5 см. Ці виїмки промити водою під тиском і заповнити звичайною штукатурною сумішшю (бажано , також під тиском). Після висихання штукатурки можна наносити гідроізоляцію.
  4. Захищену поверхню змочити водою - валиком або розпорошенням.
  5. Суворо по інструкції розвести сухий склад водою. При цьому, не треба готувати весь розчин, а порцію, яку можна виробити за півгодини, а потім зробити нову (через 30 хвилин склад схоплюється).
  6. Наносити можна будь-яким інструментом – валиком, пензлем, шпателем (особливо на стиках), фарбопультом. Що краще вибрати – буде написано на упаковці.
  7. Наносити склад треба в два шари з проміжком 1-1,5 години, товщиною до 1 см, не розмазуючи багаторазово і не втираючи.

Висновок:

Підсумовуючи, можна стверджувати, що гідроізоляція глибокого проникнення має чудові експлуатаційні властивості, позбавлена недоліків, якими володіє рулонна та обмазувальна технологія, надійно захищає і зміцнює бетон і служить дуже довго.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner